S.S.S

Para kazanmak için neler yapmam gerekiyor ?

Öncelikle airdropta dağıtılan Tokenlerin genellikle ERC20 Ethereum tabanlı olduklarını belirtmek isteriz. ERC20 Ethereum platformunun akıllı kontrat özelliği kullanılarak oluşturulmuş bir Token tipidir. Borsalarda işlem görene kadar yalnızca Ethereum Wallet ile transferi yapılabilir. Yani ETH wallet oluşturmanız gerekiyor.

MyEtherWallet üzerinde cüzdan açılımı :

https://www.myetherwallet.com adresine giriş buradaki adımları izleyin

Cüzdanda Gözükmeyen ERC20 Tokenleri Bulma:

My Ether Walletten cüzdanımıza giriş yapıyoruz. Ardından
https://etherscan.io/ ‘u açıyoruz işlem buradan yapılıyor.Ayrıntılı bilgi blog postumuzda, buradan ulaşabilirsiniz.

Para Çekim İşlemi Nasıl yapılıyor?

Para çekim işlemi yapabilmeniz için Türkiyedeki kripto para borsalarında (bkz BTC Turk,Koinim,Koineks,Bitexen,Paribu) hesabınızın olması gerekli. Tokenlerinizi yurt dışı borsalarda çok kullanılan coinlerden birine (XLM,Doge,XRP vb.) çevirmelisiniz transfer ücreti düşük olanları seçmeniz önerilir. Daha sonra satış işlemini gerçekleştirin ve banka bilgilerinizi girerek transferi tamamlayın.

Tokenlerimi Borsa Hesabıma Nasıl Çekerim?

Borsa hesabınızdan çekmek istediğiniz token için alıcı adresinizi kopyalayın. Ethereum Walletten Erc20 Tokeni seçin,Send butonuna tıklayın.Borsa adresinizden almış olduğunuz alıcı adresinizi buraya yapıştırın ve göndermek istediğiniz miktarı girin ve onaylayın,işlem tamam.

Bana Neden Para Veriliyor ?

Token projelerinin gerçekleşebilmesi için ardında bir topluluğun olması ve bir kullanım alanının olması oldukça önemli. ICO’dan elde edilen gelire göre ödeme alırsınız. Bu ödeme bkz hardcap, bkz softcap’e göre değişim gösterir, bloğumuzda bu konu hakkında ayrıntılı bir yazımız var.